Aplikácia sviečok je starodávna liečebná a preventívna metóda ide o pôvodnú ľudovo - liečiteľskú metódu, ktorá je známa na celom svete s veľmi dobrými výsledkami. Je to alternatíva akupunktúry, terapeutické sviečky sa aplikujú aj na akupunktúrne body na tele. 

 

 

 

 

Ušné sviečky

Prírodný relaxačný prostriedok využívajúci účinky bylín a tepla z horiacej sviečky k zlepšeniu prekrvenia ucha, sa môže použiť pri poruchách spánku a k celkovej relaxácii organizmu. Sviečka je vyrobená z prírodnej tkaniny impregnovanej škrobom, včelieho vosku a rastlinných silíc, ktoré majú v kombináciách ukľudňujúce účinky. Dym horiacej sviečky nasýtený silicami klesá do vnútra ucha, kde pôsobí.

Využívajú sa na:

-uvoľnenie stresu, zlepšenie stavov depresie a podráždenia

-zmierňujú zápalové procesy a iné pozostatky aj chronického charakteru

-čistenie lymfatického systému

-zlepšujú trávenie, uľahčujú chudnutie

-zmierňujú bolesti chrbtice a kĺbov

-pri zníženej kvalite sluchu

-bolesti hlavy, nespavosť

-znižujú hladinu cukru v krvi

-detoxikačné účinky

Sviečky nepoužívame pri perforácií bubienku, pri akútnych zápaloch ucha, pri prípadnej alergii na obsiahnuté prírodné látky, rozvinutý hnisavý zápal ucha

Ušné sviečky:  pelargónia, tee tree (čajovník), šalvia muškátová

Telové sviečky

Horný okraj sviečky sa zapáli a priloží na boľavé miesto, alebo do priehlbiny pupku. Včelí vosk zabezpečuje pomalé horenie. Vákuum ( komínový efekt) - vytvorený horením sviečky – uvoľňuje staré usadeniny a blokády. Tieto sa cez rozšírené krvné a lymfatické cievky ľahko odplavujú z liečeného miesta. Odplavením usadenín sa zápal – a tým sprevádzaná bolesť - postupne znižuje, následkom čoho sa liečené miesto začína regenerovať. Hlavný liečivý účinok telovej sviečky predstavuje jemné vákuum, ktorého účinok je možné zvyšovať prídavkom silíc.

Neodporúča sa používať: pooperačných stavoch, pri krvácaní, tehotenstve a alergií na obsiahnuté látky.

Telové sviečky: propolis, škorica, kryštál, aníz, ylang-ylang, rumanček, levanduľa

 

 

 

 

Ušné a telové sviečky